IDA-VIRUMAA INTEGRATSIOONIKESKUS

Подпись: Festival Loomepada  > 2014

21.septembril tähistati Jõhvis rahvuste päeva rahvusvähemuste kultuurifestivaliga „Rahvuskultuuride loomepada“, mis toimus tänavu 11. korda. Festivalist võtsid osa Ida-Virumaal tegutsevad rahvuskultuuride seltsid ning külalised Setumaalt, Venemaalt, Soomest ja Valgevenest.

Jõhvi kontserdimaja fuajees olid väljas kirevad ja põnevad rahvusliku käsitöö, foto- ja kujutava kunsti näitused. Festivalil viisid rahvuskultuuriseltsid läbi mitmeid töötubasid ( kokku 18), kus tutvustati erinevate rahvusvähemuste käsitööd ning kus külastajad said võimaluse valmistada ka ise erinevaid rahvuslikke esemeid.

Toimus ka konverents, kus võeti luubi alla soome-ugri rahvaste minevik, olevik ja tulevik.

Salva saalis etenduseesti muinasjutt „Kullaketrajad“, mis valmis koostöös saksa, tatari ja ingerisoome seltside noortega. Toimus kirjanduslik kohtumine teemal „Tänapäevase hinge lüürika“.

Loomepada kulmineerus kontserdiga, kus esinesid rahvuskultuuriseltside kollektiivid ja rahvatantsuansambel Soomest, Setu leelokoor, Isuri folklooriansambel Venemaalt ja ansambel Valgevenemaalt.

 

Festivali toetajad: Eesti Kultuurkapital , Kultuuriministeerium , Jõhvi Kultuuri-ja Huvikeskus, Kohaliku Omaalgatuse Programm,  Ida-Virumaa Integratsioonikeskus,  Jõhvi Kontserdimaja,  MTÜ Fenno-Ugria Asutus.

 

Üritust kajastati ajakirjanduses:

http://m.rus.delfi.ee/article.php?id=69791557

http://baltija.eu/news/read/40220

 

Üritusest võttis ca 400 inimest.

Подпись: Uudised
Подпись: Projektid
Подпись: Ümarlaud
Подпись: Vähemuste kaasmine
Подпись: Festival Loomepada
Подпись: Trükised
Подпись: Kontakt
Подпись: Avaleht

EST

RUS