IDA-VIRUMAA INTEGRATSIOONIKESKUS

Projekt > Eestimaa rahvuste salu

Подпись: Uudised
Подпись: Projektid
Подпись: Ümarlaud
Подпись: Vähemuste kaasmine
Подпись: Festival Loomepada
Подпись: Trükised
Подпись: Kontakt
Подпись: Avaleht

Projekti  kestus: 03.07.2017 – 31.08.2018

 

Rahastajad: Sihtasutus Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Integratsiooni  Sihtasutus.

 

Eesti Vabariigi 100 sünnipäevaks soovivad Ida-Viru maavanema juures asuv rahvuskultuuriseltside ümarlaud, MTÜ Ida-Virumaa Integratsioonikeskus ning Narva Linnavalitsus kinkida Narva Vanalinna serva rajatavasse parki avaliku haljasala „Eestimaa rahvuste salu“, kuhu istutatakse 37 erineva rahvuse rahvuspuud.

Kõikide rahvuspuude juurde paigutatakse metallist A4 suurune infotahvel esindatava rahvuse ja puuliigi nimetusega ning mobiiltelefonil loetava QR-koodi e. ruutkoodiga, mis sisaldab internetilehel asuvat ülvaatlikku infot iga esindatud rahvuse ja puuliigi kohta, samuti kingiprojekti tutvustust eesti, vene ja inglise keeles.

Eesti 100 juubelisünnipäevaks rajatakse Eestimaa erinevates piirkondades mitmeid haljasalasid ja parke ning istutatakse eestlaste rahvuspuid. Ida-Virumaa on Eestimaa üks paljurahvuselisemaid piirkondi, kus koostöö erinevate kultuuride vahel on väga aktiivne ja viljakas. Aastate jooksul on siin, eestlaste kõrval elavad erinevad rahvusgrupid säilitanud, arendanud ja jaganud teistega oma rahvuslikku omanäolisust erinevate kultuuriprojektide- festivalide, näituste, rahvuspühade raames.

Käesoleva projektiga loodava kingituse-rahvuste salu unikaalsus seisneb selles, et rajatava haljasala 37 puust tähistab igaüks ühte rahvust, milliste esindajaid on Eestis registreeritud rohkem kui 100 elanikku. Nii sümboliseerib haljasala tervikuna paljukultuurilist ühiskonda. Uuendusliku aspektina paigutatakse iga puu kõrvale metallist infotahvel koos ruutkoodiga (QR-koodiga), mis võimaldab skaneerida internetis asuvat infot mobiiltelefoni, kus mobiilirakendus selle dekodeerib. Selline meetod võimaldab jagada huvilistele interaktiivselt teavet nii kohapeal, kui ka salvestatuna hiljem juba lugejale sobivamal ajal.

Arvestades, et erinevad puuliigid õitsevad ja viljuvad erineval ajal on haljasala omanäoliseks, jälgitavaks ja nauditavaks puhkealaks pika aja jooksul.

„Eestimaa rahvuste salu“ sümboliseerib erinevate rahvuste kooselamist ühiskonnas, erinevatest puudest koosnev haljasala loob Narva linnapildi atraktiivsemaks ning rõõmsamaks. Projektiga pikkadeks aastateks loodud väärtuslik haljasala jääb kestma ka pärast EV100 möödumist ning seda võib nimetada ajaloolise ja kultuurilise mälu säilitamisega seotud objektiks.

Haljasala korrashoid ja regulaarne hooldus jäävad pargi rajaja-Narva linnavalitsuse ülesandeks.

EST

RUS