IDA-VIRUMAA INTEGRATSIOONIKESKUS

Подпись: Festival Loomepada  > 2015

27. septembril 2015.a. toimus juba 12 korda koostöös Ida-Virumaa Integratsioonikeskuse, maakondliku rahvuskultuuriseltside ümarlaua ja Jõhvi vallavalitsusega  rahvuskultuuride festival “Loomepada”. Traditsiooniline festival toimub Eestimaa rahvuste päeva raames. 

Festivali formaat on välja kujunenud paljude aastate jooksul ning selle ürituse raames toimusid rahvusliku käsitöö näitused, erinevate käsitööliikide meistriklassid (kokku 13), riikliku päevakajalise temaatikaga konverents teemal „Muusika meid seob “, mis on pühendatud Muusika-aastale. Kontserdimaja suurel  laval anti rahvakultuuri kollektiivide poolt meeleolukas kontsert. 

Vt festivali  kava.

Festivali üks eesmärkidest oli suunatud spetsiaalselt laste ja noorte kaasamisele, kõik üritused , sh. kontsert festivali osalejatele ja külalistele, millel esinesid kultuuriseltside folkloorikollektiivid, oli tasuta.

Festival on tähtis sündmus mitte ainult Jõhvi kultuurielus, vaid ka kogu maakonnas tervikuna ning sellel oseles ligemale 500 inimest.

Ürituse ettevalmistamine ja läbiviimine toetasid Kultuuriministeerium, Integratsiooni- ja Migratsiooni SA Meie Inimesed, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Jõhvi Kontserdimaja, Jõhvi Vallavalitsus, Ida-Virumaa Integratsioonikeskus.

 

Artiklid:

Põhjarannik 29.09.2015

 

http://rus.delfi.ee/daily/virumaa/foto-v-jyhvi-proshel-xii-festival-nacionalnyh-kultur-loomepade?id=72557941

 

http://etnoweb.ee/ru/event/dgtfk

 

Подпись: Uudised
Подпись: Projektid
Подпись: Ümarlaud
Подпись: Vähemuste kaasmine
Подпись: Festival Loomepada
Подпись: Trükised
Подпись: Kontakt
Подпись: Avaleht

EST

RUS