IDA-VIRUMAA INTEGRATSIOONIKESKUS

Подпись: Festival Loomepada  > 2016

XIII festival „Rahvuskultuuride loomepada“

25.septembril 2016.a toimus XIII traditsiooniline maakondlik festival „Rahvuskultuuride loomepada“. Üritus viidi läbi Ida-Virumaa Integratsioonikeskuse, rahvuskultuuriseltside ümarlaua, Jõhvi Vallavalitsuse ja Jõhvi Huvikeskuse koostöös. On saanud traditsiooniks, et festivali raames toimuvad erinevate rahvusvähemuste seltside korraldatud näitused ja meistriklassid, avalik konverents, kirjanduslikud kohtumised, laste joonistuste näitus ning kontserdid.

Vt festivali kava

Tänavuse konverentsi teema oli „Merekultuuriaasta – hoida olemasolevat ja luua uut merekultuuri“ ning pühendatud üle Eestilise merekultuuri teemale. Konverentsil osalesid ettekandega mitmed huvitavad lektorid: meremuuseumi direktor Urmas Drezen tutvustas, kuidas viiakse Eestis läbi merekultuuri aasta üritusi, Narva Noorte Meremeeste Klubi juht Vadim Trenin tegi ettekande klubi minevikust, olevikust ja tulevikuplaanidest ning tutvustas klubi liikmeid. Väga kaasahaarav oli sel konverentsil Purtse vabatahtlikute merepäästjate komando asutaja ja juhatuse liikme Andrus Küti ettekanne, millele järgnes dokumentaalfilmi „Purtse päästjad“ esilinastus. Konverentsist võttis osa ligemale 80 inimest ning see toimus eesti ja vene keeles.

Seekordsel, XIII rahvuskultuuride festivalil viidi läbi 14 erinevat rahvuslikku käsitööd tutvustavat õpituba-meistriklassi, laste joonistuste näitus „Meri ja mina“, fotonäitus “ Paljukultuurne Eesti aastaring”. Kontserdimaja Ergo saalis toimusid Eesti Kirjameeste Ühenduse „Russkoje Slovo“ kirjanduslikud kohtumised, millel esitlesid oma loomingut maakonna poeedid.

Sellel aastal toimus festivali raames kaks kontserti- merelaulude kontsert "Mulle meeldib maa!", mille andsid Marko Matvere ja Peep Raun ning galakontsert rahvuskultuuriseltside kollektiividelt, kus külalisena tegi kaasa Venemaalt pärit rahvalauluansambel „Moskovija“.

Populaarsel festivalil ja meeleolukatel kontsertidel osales ligemale 400 külalist.

 

Ürituse ettevalmistamist ja läbiviimist toetasid kultuuriministeerium, Integratsiooni- ja Migratsiooni SA Meie Inimesed, Eesti Kultuurkapital, Jõhvi Kontserdimaja, Jõhvi Vallavalitsus, Ida-Virumaa Integratsioonikeskus.

Plakat

Artikkel ja Pildid

Artikkel

Video

Подпись: Uudised
Подпись: Projektid
Подпись: Ümarlaud
Подпись: Vähemuste kaasmine
Подпись: Festival Loomepada
Подпись: Trükised
Подпись: Kontakt
Подпись: Avaleht

EST

RUS