IDA-VIRUMAA INTEGRATSIOONIKESKUS |
Projekt > Rahvuskultuuride mitmekesisus ja tolerantsus |
Kestus: 01.06.2010 - 31.01.2011 Rahastajad: Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed Projekti eelarve: 199 948 krooni Projektijuht: Aleksandr Dusman Assistent: Heli Ferschel
Projekti peaeesmärk on suurendada kontakte ja suhtlust Euroopa Liidu ja kolmandate riikide kodanike vahel ning vähendada erinevusi ELi ja kolmandate riikide kodanike osalemises kodanikuühendustes ja – ühiskonnas, aidata jätkuprojektina kaasa kodanikeühenduste koostöö arendamisele Ida-Virumaal. Projekti sihtrühmaks on Ida-Virumaa rahvuskultuuriseltside liikmed, kelle hulgas on nii Eesti kui ka kolmandate riikide kodanikke ning ka määratlemata kodakondsusega isikuid. Projekt on suunatud Ida-Virumaa mitte- eestlastest elanike teadlikkuse tõstmisele kodanikuühiskonnast ning võimalustest osaleda aktiivselt ühiskonnaelus läbi kodanikeühenduste koostöö. Projektiga antakse sihtrühmale uusi teadmisi ning luuakse täiendavaid võimalusi omavaheliseks suhtlemiseks ühises ruumis.
Projekti tegevused: Tegevus I : ajavahemikul 2010.a juuli kuni august valmistatakse ette ja antakse välja illustreeritud teabekogumik «Ida-Virumaa rahvuskurtuuriseltside ja ümarlaua tegevus aastatel 1995-2010» (kolmes keeles). Tegevus II: 24. septembril 2010.a Jõhvis toimuval traditsioonilisel vähemusrahvuste kultuurifestivalil Loomepada viiakse läbi 3 näitust: Eesti rahvusautorite raamatute näitus, Ida-Virumaa laste joonistuste näitus „Maa värvid“ ning rahvusliku käsitöönäitus; Tegevus III: 2010.a novembris viiakse Narva linnas läbi diskussiooni ümarlaud «Rahvuskurtuuriseltside roll Ida-Virumaa intellektuaal- ja kultuuripotentsiaali arengus“, kus haritlased eestlaste ja mitte-eestlaste hulgast arutlevad integratsiooni tulevikust; Tegevus IV: 2011.a jaanuarikuus viiakse Jõhvi Maavalitsuse konverentsaalis läbi rahvusvaheline konverents «Tolerantsus läbi kultuuri» teemal, mille lektoriteks kaasatakse Eestis tuntud oma ala spetialisti ja ühiskondlikku kõneisikut, kes tutvustavad osalejatele üht või mitut ühiskonnas aktuaalset teemat ning arendavad sellealase diskussiooni.
|
EST |