IDA-VIRUMAA INTEGRATSIOONIKESKUS

Подпись: Festival Loomepada > 2008
Подпись: Uudised
Подпись: Projektid
Подпись: Ümarlaud
Подпись: Vähemuste kaasmine
Подпись: Festival Loomepada
Подпись: Trükised
Подпись: Kontakt
Подпись: Avaleht

25.10.2008.a. algusega kell 13.00 toimub Jõhvi Kontserdimajas Ida-Virumaa rahvuskultuuride festivali lõppkontsert, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 90ndale aastapäevale ning Euroopa 2008 kultuuridevahelise dialoogi aastale. Festivali ja ka kontserdi eesmärk on tutvustada Eestit kui mitmekultuurilist ühiskonda ning erinevaid Ida-Virumaal elavaid rahvuseid.

Lõppkontsert võtab kokku festivali seitse eelnenud kontserti, mis toimusid ajavahemikul märtsist oktoobrini 2008.a. maakonna suurimates linnades ( Narvas, Narva-Jõesuus, Sillamäel, Kohtla-Järvel, Kiviõlis ) ning Aseri ja Avinurme vallas. Iga kontsert oli omanäoline repertuaari ja esinejate poolest ning sellel astusid vähemusrahvuste kõrval üles ka vastuvõtja omavalituse kultuuri-või rahvamaja Eesti kollektiivid. Kokku osales festivali eelkontsertidel üheksa Ida-Virumaa rahvuskultuuriseltsi rohkem kui 20 rahvakunstikollektiiviga vene, valgevene, ukraina, usbeki, tatari, tšuvašši, ingerisoome ja teistest rahvustest. Igal kontserdil tutvustati Ida-Virumaa Integratsioonikeskuse poolt 2003.a koostatud fotonäitust „Ida-Virumaa vähemusrahvused eile, täna, homme“ ning erinevate kultuurikollektiivide käsitööd.

25.10.2008.a. toimuv lõppkontserdist valmib film „Ida-Virumaa rahvuskultuuriseltsid aastal 2008“. Üks salvestise koopia talletatakse juubeliaasta tähistamise meenutuseks tulevastele põlvedele Eesti Rahva Muuseumis.

Projekti viib läbi MTÜ Ida-Virumaa Integratsioonikeskus koostöös Ida-Virumaa rahvuskultuuriseltside Ümarlauaga. Festivali patroon on Ida-Viru maavanem.

Festivali kontserdid on külastajatele tasuta, projekti rahastavad Integratsiooni Sihtasutus, Kulturiministeerium, Kultuurkapital, Ida-Virumaa Integratsioonikeskus, Euroopa Komisjon.

Kontakt: Heli Ferschel projektijht 5145178

Valentina Järve programmijuht 5153992

EST

RUS