IDA-VIRUMAA INTEGRATSIOONIKESKUS

Подпись: Festival Loomepada  > 2010

26.septembril 2010.a. toimus Ida-Virumaal Jõhvi linnas Jõhvi kontserdimajas VII vähemusrahvuste kultuurifestival Loomepada, mille raames viis  Ida-Virumaa Integratsioonikeskus koostöös Kultuuriministeeriumiga läbi Euroopa lugemisaastale pühendatud   konverentsi ja kirjandusnäituse, mille peaeesmärk oli arendada regionaalset kultuurielu.

 

Festival Loomepada toimus juba seitsmendat aastat koostöös Jõhvi Vallavalitsusega, seekord oli regionaalse kultuuriürituse põhieesmärgiks tutvustada kultuurilist mitmekesisust läbi Ida-Virumaal elavate rahvusvähemuste kirjandustegevuse, mis omab rahvuskultuuri säilitamisel erilist tähtsust.

Lugemisaastale pühendatud konverentsil tutvustati diskussioonide ja arutelude kõrval ka erinevate rahvusvähemuste kirjandust, mis on laiemale avalikkusele vähetuntud. Näiteks  udmurdi keelse kirjanduse olukorda. Konverentsist võtsid osa  maakonna kultuuriseltside esindajad, esinesid kirjanikud Arvo Valton ja Jelena Skulskaja.

Konverentsi sihtgrupp oli Ida-Virumaa rahvuskultuuriseltside liikmed, kultuuritegelased ning lai avalikkus, sest kõik Loomepaja festivali raames toimuvad üritused olid külastajatele tasuta.

 

Konverentsi kõrval  oli välja pandud näitused „Raamatud rahvuskeeles“ ja „Rahvussümbolid ja rahvuslik käsitöönäitus“, mis tutvustasid maakonnas elavate erinevate rahvusvähemuste emakeelset trükikirjandust ja –kunsti. Näituse eksponaadid pärinesid vähemusrahvuste kultuuriseltside ja nende liikmete erakogudest.

Festivali raames korraldati a Ida-Virumaa laste joonistuste näitus „Maa värvid“. Näitus kajastas laste joonistuste konkursi tulemusi. Näitusel oli esitatud 80-ne Ida-Virumaa lapse vanuses 6-12 aastat  joonistust. Näituse avamisele olid kutsutud joonistuste autorid, kes kommenteerisid oma töid.

Rahvussümboolika ja rahvusliku käsitöö näituse kõrval viidi läbi meistriklasse, mille eesmärgiks oli näidata ja õpetada külastajatele ja osalejatele erinevaid rahvuskäsitöötehnikaid erinevatest materjalidest (lõngad, helmed, pärlid, niidid jm).

Festivali jooksul töötas kokku 6 meistriklassi:

niplise valmistamine

rahvuslike nukkude valmistamine

helmestikand

pärlipunumine

l õnga sõlmimine

 

Подпись: Uudised
Подпись: Projektid
Подпись: Ümarlaud
Подпись: Vähemuste kaasmine
Подпись: Festival Loomepada
Подпись: Trükised
Подпись: Kontakt
Подпись: Avaleht

EST

RUS