IDA-VIRUMAA INTEGRATSIOONIKESKUS

Подпись: Festival Loomepada  > 2012

23.09.2012 toimus Jõhvi linnas Jõhvi Kontserdimajas IX vähemusrahvuste kultuurifestival Loomepada.

 

Loomepaja festivali raames viidi läbi järgmised tegevused:

 

Rahvusliku käsitöö näitus. Jõhvi kontserdimaja kolmel korrusel  eksponeerisid oma rahvuse käsitööd eesti, vene, ukraina, poola, tatari, soome, valgevene, juudi ja tšuvašši. Kokku 20 näituseboksi. Näitusel välja pandud eksponaatide hulka kuulusid rahvuslikud kostüümid, pits, puu-ja kasetohuesemed, pildid, klaasi- ja portselanimaal, nöörpunutised, rahvuslikud nukud ning mitmesugused suveniirid, sealhulgas lapitehnikas valmistatud tooted.

 

Meistriklassid festivali külastajatele. Kokku viidi festivali raames läbi 16 meistriklassi - sealhulgas siidimaali, pitsikudumise, paela- ja pärlipunumise, klaasimaali, niplispitsi, rahvuslike nukkude valmistamise, viltimise meistriklassid, portselanimaali.

 

Videoklippide valmistamise meistriklass.

 

Informatsioonilis-metoodiline konverents  teemal „Film kui aja-ja kultuuriloo kandja“, mis on pühendatud Eesti filmiaastale. Konverentsil osalesid operaator ning  Balti filmi-ja meediakooli õppejõud Arvo Iho, MTÜ Kinobussi asutaja ja eestvedaja Mikk Rand, Ida-Virumaa filmimees Bruno Uustal. 

 

Rahvusköökide esitlus. Esitlusel tutvustati vene, ukraina, eesti, valgevene, soome, poola, tatari, juudi rahustoidud. 

 

Kokku osales festivalil ca 500 inimest.

 

Ürituste tööd kajastasid mitmed meediakanalid, sealhulgas ajaleht Põhjаrannik, nädalaleht Infopress,  kaabeltelevisioon“Lites”, internetiportaalid “Delfi” ja Etnoweb.

Подпись: Uudised
Подпись: Projektid
Подпись: Ümarlaud
Подпись: Vähemuste kaasmine
Подпись: Festival Loomepada
Подпись: Trükised
Подпись: Kontakt
Подпись: Avaleht

EST

RUS