IDA-VIRUMAA INTEGRATSIOONIKESKUS

Подпись: Festival Loomepada  > 2011

25.09.2011 toimus Jõhvi linnas Jõhvi Kontserdimajas VIII vähemusrahvuste kultuurifestival Loomepada.

 

Loomepaja festivali raames viidi läbi järgmised tegevused:

 

Rahvusliku käsitöö näitus. Jõhvi kontserdimaja kolmel korrusel  eksponeerisid oma rahvuse käsitööd eesti, vene, ukraina, poola, tatari, soome, valgevene, juudi ja tšuvašši seltsid samuti külalised Tallinnast ( laste joonistusvõistlus „Maa värvid“  ning volgaäärsete rahvaste selts „Volgamaa“) ja Sankt-Peterburist ( ingerisoomlaste selts) . Näitusel välja pandud eksponaatide hulka kuulusid rahvuslikud kostüümid, pits, puu-ja kasetohuesemed, pildid, klaasi- ja portselanimaal, nöörpunutised, rahvuslikud nukud ning mitmesugused suveniirid, sealhulgas lapitehnikas valmistatud tooted.

 

Meistriklassid näituse külastajatele (lastele ja täiskasvanutele). Kokku viidi festivali raames läbi 10 meistriklassi- sealhulgas siidimaali, pitsikudumise, paela- ja pärlipunumise klaasimaali, rahvuslike nukkude valmistamise, traditsiooniliste Volgamaa tikandite valmistamise, „Maa värvide“ ja viltimise meistriklassid. Kokku osales meistriklassides ligemale 120  inimest- festivali osalejaid ja külalisi.

 

Informatsioonilis-metoodiline pühendatud käsitööaastale konverents  teemal „ Rahvakultuur ja loomemajandus “. Konverentsi raames kuulati järgmisi ettekandeid "20 aastat käsitööliitu taasiseseisvunud Eestis" Pr. Ülle Võrno, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit; “Disain ja Projektijuhtimine” Pr. Aljona Galazan, maastikuarhitekt, Eesti Maastikuarhitektide Liit; ” Niplispitsi areng Eestis” Pr.Anna Kublitskaja, Narva Klubi Käsitöö; “Lapitehnika harmoonia” Pr. Natalia Kapajeva, MTÜ Club Patchwork Plus juhataja. Konverentsi lõpetas elav arutelu ja arvamustevahetus.

 

Rahvuslike rõivaste esitlus (defilee). Esitlusel tutvustati vene, ukraina, valgevene, soome, poola, tšuvašši, tatari laste, naiste ja meeste rõivad.  Esitlust saatis rõivaste ajalooline ja informatsiooniline tutvustus. Konverentsil ja esitlusel osales  160 inimest.

 

Ürituste tööd kajastasid mitmed meediakanalid, sealhulgas ajaleht Põhjаrannik, nädalaleht Infopress,  kaabeltelevisioon“Lites”, internetiportaalid “Delfi” ja Etnoweb.

Подпись: Uudised
Подпись: Projektid
Подпись: Ümarlaud
Подпись: Vähemuste kaasmine
Подпись: Festival Loomepada
Подпись: Trükised
Подпись: Kontakt
Подпись: Avaleht

EST

RUS